adamsraven038
adamsraven038
21-10-2021
Mathematics
contestada
Sally paid $3.50 for 7 apples.
Respuesta :
Аноним
Аноним
21-10-2021
Answer:
each apple costs 50 cents
Step-by-step explanation:
3.50/7=0.50
Answer Link
graceym21
graceym21
21-10-2021
Why did sally buy 7 apples
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
A steel block has a volume of 0.08 m³ and a density of 7,840 kg/m³. What is the force of gravity acting on the block (the weight) in water?
how did hitler become chancellor?
NASA decides to put a 128 kg satellite into orbit over the planet Venus because they want to take pictures. The satellite is 37,000,000 m above the surface of v
A bee flies 25 m north of the hive, then 10 m east, 5 m west , and 10 m south. How far north and east of the hive is it now? Exsplain how u calculated your answ
For which value of x is undefined?
when does Katniss ask herself a tough question
What Is Multiliteracy?
For which value of x is undefined?
what contrasts of sound did composers stress?
how we know that ancient civilizations knew of and were concerned about infectious diseases