makayaharper
makayaharper makayaharper
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

pls answer quick!!! i'll give brainliest if right!

pls answer quick ill give brainliest if right class=

Respuesta :

tasniarouf1302
tasniarouf1302 tasniarouf1302
  • 21-10-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

$0.11

per ounce

1.32/12=0.11!!

Answer Link
10016295 10016295
  • 21-10-2021

Answer:   1.21

Since we know that $1.32 is 12 ounces all we need to do is figure out how much is in each ounce which is "0.11", so this means for each unit equals to "0.11" so

0.11 x 11=1.21 ounces            Good luck!

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE!!!! What are the key differences between swallow-tail and Mississippi kites? Use details and quotations from the text to support your answer. Pleas
A number cube is rolled 600 times. Predict how many times a 2 or a 6 would be rolled.
What is 987% in decimal form?
All the dimensions of a pentagon were multiplied by the same factor, and the area of the figure changed by a factor of 25. By what factor were the dimensions of
HELP PLEASE ASAP!!! ​
9=7+a a+8=b+5 value of b
La media de una población es 683.5g y su desviación estándar 52.1g. Determina la puntuación estándar para el valor 652.1​
Help me for more points right answer only
solve for x round to nearest tenth
SPANISH What is the difference in tener que and hay que? pls answer in english