MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate how the contributions made by Goodall, Chory, and Drew reinforce our understanding of the characteristics of life
Why is a bunsen burner flame hotter than a normal gas flame
_______ is/are the raw material of evolutionary change a. Genetic drift b. Nonrandom mating c. Assortative mating d. Mutations
The point where a river empties into another body of water is called a .
The boxer rebellion led to an increase in chinese what
Identify and describe four different aesthetic techniques used to influence the audience of media.
solving for inequalities 8p-13 <-2+7p and 20+4p< 2p+14???????
The sum of two numbers is 5.036. one number has a 4 in the tenths place and 7 in the thousandths place. The other number has a 1 in the ones place and an 2 in t
The Senate power of advice and consent does not apply to a. federal judges. b. executive orders. c. the chief justice. d. ambassadors.
How do u write d dozen eggs in a numerical or varoable expression?