TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

If a student walks 160 m east and 80 m west in 67 s, then what is her average velocity?​
What is one reason Russia did not adopt western European developments in the arts and sciences in the Middle Ages
Mucosal cells make up the mucosa, which lines the lumen. Mucosal cells are in direct contact with food and harsh digestive secretions. How long do the mucosal c
define carrying capacity in your own words
For lacla147 ONLY OK MOEW PLUS MEOW
 The photos above contain one example of each; igneous rock: metamorphic rock and sedimentary rock. study the pictures carefully and determine which rock is sh
What is the property of two events in which the knowledge that one of the events occurred does not affect the chance the other occurs?
Which of these choices will NOT change the state of matter? O Temperature O Crushing a Crystal O Pressure O Electricity
List every president (in order) that served in the 1960's
What does a coat do? O Coats speed up heat transfer. O Coats make people cooler. O Coats slow heat transfer. O Coats make people warmer.