you can spend at most $21 on fruit. Blueberries cost $4 per pound and strawberries cost $3 per pound . you need at least 3 pounds of fruit to make muffins

Respuesta :

3 pounds of strawberries or one pound of strawberries and two pounds of blueberries
3 pounds of strawberries

Otras preguntas