moreno27daniel moreno27daniel
  • 23-09-2021
  • Spanish
contestada

roberto compro 4kg de azucar a 15.75 cada uno

Respuesta :

freesenatalie69 freesenatalie69
  • 23-09-2021

Answer:

cuesta 3.94 por 1kg

Explanation:

15.75/4=3.9375

Answer Link

Otras preguntas

According to sociologists, which of the following statements is true about social change? A.It results only in positive alterations, not negativ
Which quotation from the secret garden best demonstrates the use of dialect? A. You don’t know anything, B. You are going to your uncle, C. An tha’s Brown th’ y
which two facts are responsible for seasons on earth
of the gas giants which planet has the most predominant rings
While listening styles differ, everyone can use the same listening strategies to become more effective listeners. Please select the best answer from the choices
longer congruent shorter proportional
WHAT IS A GEOMETRIC SEQUENCE?
a deposit of $1295 at 7% for 180 days what is the amount of interest earned
Why was cow manure used as a potential source of starch degrading bacteria? 2. what are some other potential sources for starch degrading bacteria? 3. what comp
When the plot of a story includes the main characters internal conflict, which of the fallowing may be true