reefy52 reefy52
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada

13. You went to the grocery store and spent $12.95. You bought milk for $3.49, eggs for
$1.98, cereal for $4.24, and bananas. How much did the bananas cost?

Respuesta :

iliketobuttermynails
iliketobuttermynails iliketobuttermynails
  • 21-09-2021

Answer:

3.24

Step-by-step explanation:

add the milk, eggs and cereal then subtract it by 12.95

Answer Link

Otras preguntas

What is the volume of a sphere with a radius of 10 inches? Round to the nearest hundredth.
Once you have a thesis statement, what should you fill in on your outline? the call to action o the supporting evidence the hook the main ideas
Which state hosted the Boston Tea party?
¿Cuándo___el bús? (venir)
One solution to a quadratic equation is 4 - 5i. Find the equation.
Explain the relationship between Milkman and Guitar. How does this relationship differ from the other relationships Milkman has with other people in his life?
What is the cosine of A? 34 35 45 53
. A sequence starts with 180, 120, …. If the sequence is arithmetic, create a recursive and explicit formula for the sequence. If the sequence is geometric, cre
Plz hurry it’s timed
?????????????????????????????????????????/