pellotperezmariet pellotperezmariet
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4 per pound You need 4oz of butter for your formula How much does the butter for 1 portion cost?

Respuesta :

iiyumi iiyumi
  • 25-08-2021
2 I think :) hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

Graph the linear equation solve for Y 3x+y=6
what is 92/99 written in the simplest form?
what does slippered pantaloons means in the seven ages of man for william shakespeare
Measuring the size of a spefic object might include which of these SI units?A.meter ,soundB.candela,moleC.kilogram,ampereD.meter,killogram
how did congress try to settle  the slavery issue in 1850?
compare the square root of 7 & 2.1
state the degree and leading coefficient of each polynomial in one variable. If it is not a polynomial in one variable, explain why. Need help 1. −6x^6−4x^5+
I need to solve this p-4=-9+p
what decimal is equivalent to 122/11?
write the equation a. a vertical line that passes through the point (2,-6)b. the y axis c.  a horizontal line that passes through the point (1,4)d. the x axis