emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
why did people immigrate to the United States in the late 1800s?
why did people immigrate to the United States in the late 1800s?
''Life in a city is more rewarding than life outside a city."List two or three arguments in favor of this opinion and two or three arguments opposing this opini
please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
whats the most accurate estimation of 65+77
please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
which of the following represents the most accurate estimation of 38+23