nashannabass8
nashannabass8 nashannabass8
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

the jar above is filled to the top with hot fudge and sells for $3.99 what is the price per inch. also please use this as (3.14)() and on and on so​

the jar above is filled to the top with hot fudge and sells for 399 what is the price per inch also please use this as 314 and on and on so class=

Respuesta :

gabrielchouman9
gabrielchouman9 gabrielchouman9
  • 26-05-2021

Its me again, please make sure to give me brainliest.

Answer:

0.25

Step-by-step explanation:

volume = 5 * 1 * pi = 15.7

So price per CI = 3.99 / 15.7 = 0.25414...

Answer Link

Otras preguntas

what is the connection between money and wealth​
What affects the process of the water cycle? DO NOT SAY DUMB THINGS LIKE THE LAST PERSON WHO ANSWERED MY QUESTION
FIRST RESPONSE GETS BRAINLIEST How did the civil war had to do with “national supremacy”?
what property of gas molecule affects the speed at which it diffuses?
−4 4/5 ÷ 4 A. -1 1/5 B. -4/5 C. 4/5 D. 1 1/5
What’s -3r-(-4+3x)=-37-8x
What does it mean when someone is taking advantage of something?
Which of the statements below best explains why a budget is useful? O A. Budgets make sure people don't spend a lot of money. O B. Budgets keep track of every f
3. J.J. Thomson discovered the electron in 1897. In 1904, he proposed a model of an atom, describing that there was an equal distribution of negative and positi
what is 3 cups converted to fl oz?​