kasrakooshan2007 kasrakooshan2007
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 4 pint carton of chocolate milk is $2.12.What is the price per quart?

Respuesta :

ghern011
ghern011 ghern011
  • 26-05-2021

Answer: 0.35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between a fine focus and coarse focus knob?
What Does It Mean to Be "In a Rut"?Help please
log3/5 25/9=x-2 ? algebra 2
how does groundwater cause erosion and deposition?
what kind of person do u imagine Bruno's father to be in the boy in the stripped pajamas?
how do I expand this?    3(2y-5)
Explain Newton's third law in your own words.
whats is an equivalent expression to the picture below.
what are the possible phenotypes of the offspring from the cross above of round seeds (R) are completely dominant to wrinkled seeds (r)? what would the possible
1. Mandy kept track of the trade-in value of a collector’s coin for several months through February of this year. She determined the line of best fit for the da