Samerole
Samerole Samerole
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Correct Answer Gets Brainleist + 15 points. (Please Help..)

Correct Answer Gets Brainleist 15 points Please Help class=

Respuesta :

Binay5524
Binay5524 Binay5524
  • 26-04-2021

Answer:

You need to divide by the cost of children and adults by their per cost to total

Answer Link

Otras preguntas

Someone help me out with this
Anything that is capable of being owned or controlled to produce value would be considered as what?
A generic brand of pre-packaged foods would best be marketed to which target market? •Affluent young professionals •college students on a budgets •teens • Finan
Simplify to get the right answer
what is the derivative of e^x/3
If a dozen eggs cost $1.68, how much does one egg cost? *
Solve the system using substitution. Show all work. y = x - 5 3x - y = 7 Solve the system using the Linear Combination Method. Show all work. 2x + 2y = 12 3x +
Write the equation of a line that includes the point (4,-2) and has a slope of 0 in slope intercept form.
Which of the following is NOT a major urine formation process?glomerular filtrationtubular reabsorptiontubular secretionmicturition
What phrase best describes the job a foreign secretary (or foreign minister) carries out?