donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

grubbev
grubbev grubbev
  • 24-04-2021
4 jars of coffee is going to cost 4 times $4
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-04-2021

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

i think so

if one jar of coffee costs y$ then 4 jars of coffee costs

4y$

have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

If a man intakes 75g of protein
Plz help, I'm taking an Advanced class (Algebra) Will give brainliest ✔✔✔✔✔✔✔✔✔
Assume that you have chosen to research a topic for your biology class and you have become interested in studying the abuse of performance-enhancing drugs by ma
Nicole buys a meal in a town with a 9% sales tax. She tips 19% on the bill before adding the sales tax. She pays a total of $23.35. What should be the original
The two parent plants are the P generation, or parent generation. Create a Punnett square to show their offspring, the F1 generation.Part 1 Punnett Square
Please need help I’m haveing a hard time with this one
Gardner and his associates are known for proposing a. the generalized theory of intelligence. b. the Triarchic theory of intelligence. c. the theory of multiple
Goleman would argue that ____________ intelligence exerts a more powerful influence on effective functioning in the world than IQ alone. a. analytical b. creati
What countries did the triple alliance lead?
post-world war 1 economic boom was due to the federal governments policy of