Jaidahicks2915 Jaidahicks2915
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jenna bought some rope for a project. The rope cost $3.50 per meter. She bought 432 centimeters of ropehow much did jenn pay for the rope

Respuesta :

sophialona14 sophialona14
  • 23-04-2021

Answer:

1 meter= 100 cm

432cm/100=4.32 cm

$3.50*4.32=$15.12

the total cost is: $15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link
majorcorndog
majorcorndog majorcorndog
  • 30-04-2021

Answer:

15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A rectangle's length is three times its width.  Let w denote the rectangle's width.  What polynomial represents the rectangle's area?
Please tell me what is a Tonal Language?
??? What is Continuing Education?
What Are the Pros and Cons of Auditory Learning?
For English, I am writing a diamante poem. My nouns are chocolate and lemon, and I've thought of the adjectives but I can't think of the verbs for chocolate. Ca
the difference between memory and storage is that memory is ..................and storage is.............a)tempoary fermanentb)permanent tempoaryc)sloe fastd)al
To what extent did world war 2 effect women's daily lives?
What Does "Be Careful What You Wish for" Mean?
What Does "Bun in the Oven" Mean?
how does friction affect brick structures