2023tbell 2023tbell
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

How much would 6 board foot cost at $3.25?

Respuesta :

tcd55335
tcd55335 tcd55335
  • 23-04-2021

Answer:

If you mean 3.25$ a foot, it would cost 19.5$.

Step-by-step explanation:

Multiply 6 by 3.25, and you get 19.5.

Hope that this helps!

Answer Link

Otras preguntas

how to name a line 3 different ways
two numbers that multiply to -49 and add up to 0
Which of the following disadvantages are TRUE of a command economy?(Choose more than one)The availability of many basic health and public services are provided
x intercept of the line with the equation 8x-1/3y=16
What is 3 ones and 8 tenths is decimal form
Why might the Declaration of Independence be reffered to as "divorce Papers"
Simplify: –4(x – 5) + 3(a – 7) A. –4x + 3a + 41 B. –4x + 3a + 1 C. –4x + 3a – 1 D. –4x + 3a – 41
16 feet perimeter 5 feet long what is the width
In the late 1840s what led to the question of whether slavery should expand to the territories
Which of the following is a metamorphic rock formed from shale? a. limestone b. gneiss c. slate d. sandstone