tacoplate96
tacoplate96 tacoplate96
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELP NEEDED ASAP! Thanks :)

HELP NEEDED ASAP Thanks class=

Respuesta :

jenzythedancer21 jenzythedancer21
  • 23-04-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

First we must find the total boxes of pens

15 + 9 = 24

Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens

$72 / 24 boxes = 3

Answer Link

Otras preguntas

A 1.9-mm-diameter tube is inserted into an unknown liquid whose density is 960 kg/m3, and it is observed that the liquid rises 5 mm in the tube, making a contac
The locations and type of electrical device required on an architectural plan are referred to as
Name the warm currents in the south Atlantic ocean
120:90=90:60 true or false
Hi, I'm from Colombia ^-^ a pleasure​
what is the modern definition of entrepreneurship?
I need to know how to solve this.I was sure I was correct but it appears not.Can someone tell me what I did wrong?
Earthquakes can be experienced at any plate boundary. Why?
Be funny get branliest
evaluate the expression when a=2 and b=4[tex] \frac{b {}^{2} - 2a } {a} [/tex]​