lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

28. The spread of specialty coffee shops across the United States in the 1990s is an example of (A) hierarchical diffusion (B) contagious diffusion (C) stimulus
you know that if 15÷3=5 then 5×3=15. if you know that 7÷8=7/8, what can you conclued about the product of 7/8 and 8
2. How was the Greek afterlife different from the Egyptians? helpppp pleaseee
what fraction of the states in the southwest region share a border with Mexico? Is this fraction in simplest form?
Which expression is equivalent to StartFraction 7 Superscript 5 Over 7 squared EndFraction? (7 times 5) (7 times 2) (7 times 7 times 7 times 7 times 7) (7 times
The six Quotient trigonometric identities
rationalize the denominator x-3/√x+2 - √5​
Question # 1 File Upload Submit your one-page benefit analysis that includes the following: Comparison of the cost of adding two desktops vs. one or two laptops
20) The Amendment was ratified in 1920 because of the work of many in the Progressive Era Choose one person from the Progressive Era that impacted the passage o
Please help with this and explain