cabreajoosechandler
cabreajoosechandler cabreajoosechandler
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost of 5 boxes of pasta is $13.00. Each box of pasta costs the same amount.

What is the cost, in dollars, for 1 box of pasta? (only enter a numerical answer in the box)

One box of pasta costs?

Respuesta :

mackenzie120901
mackenzie120901 mackenzie120901
  • 22-04-2021

Answer:

$2.60

Step-by-step explanation:

13.00÷5=2.6

6 is in tens placement

Answer Link

Otras preguntas

factor the expression completely -15 -6
Of the following statements, which one MOST accurately represents Koryo culture? A. Traditional dress of Korean women mirrored that of Chinese women. B. Civil
A passenger jet averaged about 38 miles on 5 minutes. At this rate, how far could the passenger jet fly in 1 hour?
if sin theta >0 and tan there <0 then:please help ​
Which is the clearest and most objective summary of the excerpt?
What is m+(5n)(9-p)-6-r2
Find the sum or the difference
Can someone please help me ? It’s probably easy for a lot of people but I’m not that good in math.
under which of the following circumstances would it be illegal for a minor to possess an alcoholic beverage?
Why do you think a solider in the continental army might consider deserting