dflores222 dflores222
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

$46.20 ON 12 GALLONS OF GAS ,WHAT IS THE PRICE PER GALLON

Respuesta :

XxGENIUSxX
XxGENIUSxX XxGENIUSxX
  • 22-11-2016
3.85 is the price per gallon do 46.20 divided by 12
Answer Link
kimberlyjdueck
kimberlyjdueck kimberlyjdueck
  • 22-11-2016
divide $46.20 by 12...$46.20 divide by 12 = $3.85  per gallon
Answer Link

Otras preguntas

What is William Carlos Williams describing in this passage from “Spring and All”?
❤️❤️help would be appreciated
Sylvie finds the solution to the system of equations by graphing. y = 2/3 x + 1 and y = -2/3x – 1 Which graph shows the solution to Sylvie’s system of equations
What is the domain and range of the function f(x, y, z) = xz + ey? domain:?
Which process does the sun use to produce energy?
In what ways is a market-based economy compatible with democratic ideals?
In about 100 words explain Odysseus’s strategy to win back his home and his wife.
What name was given to Americans who opposed the war effort in Vietnam
What is the smallest number that is divisible by 1,2,3,4,5,6,7,8,9 and 10?
Desiree is running for office. She wants to order 200 shirts that cost $5 each to give away at rallies. She has $350 in her savings to put toward the cost of th