rinmotokaa
rinmotokaa rinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy. How much is it for 1lb

Respuesta :

alexsandravilla0011
alexsandravilla0011 alexsandravilla0011
  • 26-03-2021
75 cents is for 1lb


I got that answer because I divided 3.75 and 5 and the I got 75 cents
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me
Reflective essay on climate change has arrived article
how is x > 4(with a dash under the symbol in the middle,symbol is not on my keyboard)graphed on a number line?​
What do you believe causes division between societies and groups? How do you believe we can fix it?
Joe buys barbeque plates for $25 a piece and a case of sausage for $200. He must spend a maximum of $350, how many plates can he buy? X=plates Inequality: Solut
I understand nothing answer than nervous I repeat please explain yourself more stink like why is this passage from the nose typical of magical realism
How did increased trade influence the Golden Age of Islam? It brought the idea of credit equivalent to modern-day checks. It brought the discovery of the Chin
In one or two sentences, write how you would give a friend advice on finding the meaning of an unknown word
Which has covalent bonds? A.) glucose B.) table salt C.) steel alloy D.) Iron oxide - rust
Which of the following were consequences of Westward Expansion and settlers coming into contact with Native Americans? Select all that apply. 1.Native Americans