duquanprimo
duquanprimo duquanprimo
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can you guys help me with this

Can you guys help me with this class=

Respuesta :

isbelalarreynaga
isbelalarreynaga isbelalarreynaga
  • 25-03-2021
Cost price of the manufacturer = 2500×100/120 = 2083.33 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Tim count his friends fingers by fives. he counts the fingers on six hands. what number does he say?
What did humans accomplish that no other large animal has done?
In May, JAMES lunch account has a balance of $58.19. If launch cost $2.74 per day, how many days will Jim be able to buy lunch before his account runs out of mo
What can be answered with science? Questions that are non-testable Questions about things that can be measured Questions that ask about an opinion Questions
In what ways did the physical setting of the Indus River valley encourage the growth of civilization
What is the distance between the two points?
10× 7 thousands unit form
Which of the following sentences could take the place of: Sra. Pérez da tarea a nosotros todos los días. Los nos da. Se nos da. Nos la da. Question 7(Multip
Which of the following is the best example of a foreign policy? A law protecting patent rights for inventors A resolution to join an international trade or
Write an equation that has the same solution as 25= Y - 6 and has Y +7 as it's right side