Taylorlibby328 Taylorlibby328
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Question Progress
Homework Progress
Toilet rolls come in packs of 4 and 9.
The 4-pack is priced at £2.04.
The 9-pack is priced at £4.68.
By calculating the price per roll, determine which pack is better value.
Show your working.​

Respuesta :

dhall2211 dhall2211
  • 25-03-2021

Answer:1111

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

20% of x is 11. What is x?
Describe where these numbers are located on the number line: 1.5, -3, -212
Correct the one word that is spelled incorrectly. In 1948, President Harry Truman signed an executive order that established a commitee to protect the rights of
Help please!!!!!!!! I need help with this ASAP!
Does somebody know??
73+p=151 help addition and subtraction equations
In an aqueous solution of potassium chloride, the solute is * 1. KCI 2. O H20 3. K 4. CI
Y2-x3 when x=2,y=4 x1+x3-y2 when x=3 y=5 x4 divide x3 x=6 please help am bad at this
Can someone please be a hero and help me on this please.
PLEASE ANSWER TODAY ASAP WILL GIVE BRAINLIEST FOR FIRST CORRECT ANSWER. Angle a​ and​ ​angle b​ ​are complementary angles. The measure of ∠a is 42°. Which equa