pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

I have four right angles but I am not just a rectangle. What am I?
A 50kg box is pulled on by a rope. The rope applies a horizontal force of 180 N to the box. What is the normal force exerted on the box by the floor?
Who discovered America? Christopher Columbus, Amerigo Vespucci, or Leif Ericsson? Explain who and why not the other two. Thank you.
What led to the creation of two different Christian societies in Europe
which group made p the largest social class in early civilizations?
What is 9/10 - 1/4 in simpliest form..
What happens when a ray of light hits a mirror? Detailed answer please :)
what is the mathematical name for a diamond (quadrilateral)
I need help Writing an essay about Washington Irving and his stories "The Legend of Sleepy Hollow" and "Rip Van Winkle." I really need a thesis statement and ju
Do Giant Pandas travel in a group or alone?