nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What is your favorite animal? Mine is a marble fox​
The midpoint of AB is M(-1, -2). If the coordinates of A are (1,3), what are the coordinates of B?
How do you think an ecosystem recovers after a disaster?
Read the excerpt from a personal essay titled "First Day." What is the main idea of the essay? The first day at any new school is frightening, and the first day
solve WILL GIVE BRAINLIST 8-2 |x-4| =-6x
PLEASE HELP I HATE THIS SM I WANNA KMSS
Lashing out at others is a healthy way of coping with stress. Please select the best answer from the choices provided. T F F
list dates for twelve hundreds
4 ways to format the text in a document?
Answer pleasee tyyy.