sandra87may
sandra87may sandra87may
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-meter piece of cord for $2.08 4-meter piece of cord for $4.32​

Respuesta :

Bababoy1013
Bababoy1013 Bababoy1013
  • 24-03-2021

Answer:

The 2-meter piece of cord for $2.08

Step-by-step explanation:

Because if you buy two of these you would get 4-meters for $4.16 while the other one is more expensive!

Answer Link

Otras preguntas

Help :D Read the excerpt from "Give Me Liberty or Give Me Death" by Patrick Henry. I have but one lamp by which my feet are guided, and that is the lamp of exp
True or false: California condors serve no useful purpose in nature​
They _ to take the test yesterday.​
Using your current language skills and abilities, write directions in French for someone who is an out-of-town visitor. Choose prompt #1 or #2. Create in the la
Many companies around the globe voluntarily report their efforts in promoting environmental sustainability using the guidelines developed by the ________.
The following shape has 1 pair of parallel sides
The value of a house increased by 6%. The house then had a value of £265000. Work out the value of the house before the increase
I need helppp please
A conservation biologist has determined the status of the ecosystems in a protected area, as shown in the table below. Based on the table, which part of the pie
Which of the following statements is true? Select one: a. Everyday life is a research title. b. Everyday life is a research output. c. Everyday life is quantita