ninimartinezx777 ninimartinezx777
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A company has been making wakeboards for many years. The monthly overhead is $46,500 and each wakeboard costs $103 in materials and labor to make. If these items are sold for $244

Respuesta :

theemissboba
theemissboba theemissboba
  • 24-03-2021

Answer:

Hola hablo alemana

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What's 2/3 times 5/6 times14
What is the basis function of a galvanometer A the transformation of mechanical to electrical B the change in strength of a magnetic field C movement caused b
The length of one leg of a right triangle is 24 ft, and the length of the hypotenuse is 40 ft. What is the length of the other leg?
Why did William Pitt The Younger introduce the Reign of Terror?
Maximum or Minimum. Domain and range of y=x^2-4x+4
Maximum or Minimum. Domain and range of y=x^2-4x+4
The planet we call Earth has how many main layers
To call off,invalidate,void means what
how to solve 2/3 of 2/3
what is 3/8 times 2/9? Answers: A 5/17 B 5/12 C 1/17 D 1/12