archerchristen7
archerchristen7 archerchristen7
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please hurry I have 2 more weeks of school I need to pass

Please hurry I have 2 more weeks of school I need to pass class=

Respuesta :

babypanda8970 babypanda8970
  • 23-03-2021

Answer:

$28.25

Step-by-step explanation:

$25.75 + $28.75 + $30.25 = $84.75

$84.75 divided by 3 = $28.25

Answer Link
XLig22
XLig22 XLig22
  • 23-03-2021

Answer:

they will each get $28.25

Step-by-step explanation:

Add up all of the tips and divide by how many people there are...in this case there are 3 people

Answer Link

Otras preguntas

What is 10 times as many as 100
What scientists do that is the basis for their investigations
If triangle GHI is congruent to triangle JKL, which statement is not true? a. segment HI ≅ segment KL b. ∠G ≅ ∠J c. segment GH ≅ segment KL d. ∠I ≅ ∠L
The French used Louisiana mainly as a A. fishing ground C. military base B. trading post D. farming colony
What is 10 times as much as 700
which type of social networking site limits you to a 140 character status updates?
True or false:all matter contains thermal energy,even ice
which number has the same value as 40 tens?
which number has the same value as 40 tens?
What hypotheses could you propose about the relationship between the position of a type of atom in a molecule and the number of bonds that the atom forms?