devorobe240 devorobe240
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brenda bought 2 and one-half dozen donuts for 8.10. What was the cost per donut

Respuesta :

laconniapearsoowlqr8 laconniapearsoowlqr8
  • 23-03-2021

Answer:

I came up with $3.20 each donut cost.

Answer Link

Otras preguntas

Arrange the binary numbers in increasing order of their arithmetic output in the decimal number system 1011*101 10100+10101 10010*11 10010001-1000001 100101100/
What changes have taken place in the global economy since the end of wwII
examples of rhetorical devices
. The water in estuaries is usually _____. as salty as the ocean as salty as fresh water brackish very salty
In experiments, scientists use careful methods to ensure their results are accurate. In an experiment, variables are the things in experiments that can exist i
Fill in the blank with the Spanish equivalent
describe the relationship between the cytoplasm and the nucleus of a cell
which sentence is punctuated correctly?
According to mccaskey (1974), planning with goals is more suitable when:
Write that prime factorization of 16 using exponents