zaddyhyung zaddyhyung
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can contains 4 cups of pineapple juicethe can costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce?

Respuesta :

tylerredfearn323
tylerredfearn323 tylerredfearn323
  • 22-03-2021

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Yoko earns 48 dollars each week working part-time at a bookstore. She earns one additional dollar for each book that she sells. Let A be the amount (in dollars)
Data collected on the discharge of the Colorado River and speed are given in the table: Discharge (ft3) Speed 1.3 2.3 2.2 0.99 5.8 3.5 11 5 12 16 14 22 16 27 21
Use week 17 vocabulary part of Earth in which life exists including land, water, and air or atmosphere A) ecosystem B) community C) biosphere D population
The intercept of line 3x-5y-15=0 is
Which of the following sentences is punctuated correctly? A. In 1921, Albert Einstein a highly regarded scientist won (the Nobel Prize in Physics). B. In 19
No creo que lo ______. (Ver) a. Hubiera visto b. Ve c. Hubiera mirado
HELP ASAP GIVING BRAINLIST!!!!!!!!!!
Please help, these are my last. Im very confused. Please ignore my answers.
what is The monetary unit of Belgium
What led to passage of the Chinese Exclusion Act? O A. Chinese workers took jobs for low pay in mining and railroad construction in the United States. B. Chines