bullyexposer4 bullyexposer4
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2021

Answer:

3 litter boxes

Step-by-step explanation:

It depends what type it is

Answer Link

Otras preguntas

if x-12y=-210 and x-6y=90, then x =
PLEASE HELP Given: △KLM LM=12, m∠K=60°, m∠M=45° Find: Perimeter of △KLM.
Please help me out!!!!
The recipe made 8 servings but only wants to make enough for 5 people. If the recipe for 8 servings called 2 cups of flour how much flour would she need for 5 s
Mr. philord noticed that he could multiply the amount of belizean dollars by 1/2 to determine its value in u,s if he plotted some points and drew a line through
how many equivalents are in 0.60 mole of Mg2+
What is the Harappan Civilazation
Help With this geometry question please
when the price of a car model Tino planned to buy rose he bought a different brand instead. Which economic principle does this demonstrate
Please help me with this Please answer this correctly What is the missing sequence next to 59