quilani4898 quilani4898
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with this? It’s unit rates with price. Question: 6 feet of ribbon for $19.20​

Can someone help me with this Its unit rates with price Question 6 feet of ribbon for 1920 class=

Respuesta :

ppmanpp
ppmanpp ppmanpp
  • 25-02-2021

Answer:

OOPEEEEEEEEEEEEEEEE

Step-by-step explanation:

The answer is,

4.53

Answer Link
noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 03-03-2021

Answer:

$3.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When comparing two circuits, you note that circuit one has twice the voltage and half the resistance of circuit two. This means that Answers: 1. both circuits w
Josephine started a business selling cosmetics. She spent $4500 to obtain her merchandise, and it costs her $200 per week for general expenses. She earned $550
How do solid solutions and gas solutions form.?
what's the main difference between continuous compounding and exponential growth, and why does my text book say that it is better to express growth rates as if
Please answer ASAP! In the situation, simple interest is calculated yearly. How much interest was earned? Principal: $5500; Time: 8 years; Interest rate: 2.5%;
Solve: log2 (x) +log2(x+7) =3 (2 is the base) ...?
True or False: Both boys and girls experience a growth spurt during puberty.
A metal spoon was left in a pot of boiling soup The cook burned a finger by touching the spoon Why did the finger get burned? A The metal spoon chemically reac
what is the domain of this function p(w) 2/3w^9 ...?
The price of an item has increased 15% since last year. However, a person can buy the item for a 25% employee discount. The employee pays $172.50. What was the