BuzzyLearning
BuzzyLearning BuzzyLearning
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pencil cost $0.19. How much money will you spend if you buy p pencils?​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 25-02-2021

Multiply the cost of one pencil by the quantity of pencils (p) you buy:

Total = 0.19p

Answer Link
demuremichelle demuremichelle
  • 25-02-2021
the answer would be .19p because it isn’t giving you a specific amount of pencils to buy.
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate m+ n2 if we know m=2and n=_3
The system of distributing powers between states and a central government is called
Suppose that the functions s and t are defined for all real numbers x as follows s(x)=4x+4 t(x)=x-5 Write the expressions for (s-t)(x) and (s+t)(x) and evaluat
Please help! 11 pts. Joel used candle molds, as shown, to make candles that were perfect cylinders and spheres: A cylindrical mold is shown, the radius of the
What is the electrical charge of a calcium ion that has lost an electron?
A school system is reducing the amount of dumpster loads of trash removed each week. In week 5, there were 50 dumpster loads of waste romoved. In week 10, there
given a side view with AD=7m and CB=16m the hipotenus is AB=13.45 calcuate the angle of A
Which blow from west to east, following the boundary between hot and cold air? 1. trade winds 2. sea breezes 3. jet stream 4. polar easterlies
Which of these choices is an example of a common? A. Clean air B. A pet fish C. A garden hose D. A potted plant
-4v³+11v²-6v how to factor