sheyboo6
sheyboo6 sheyboo6
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the price of one notebooks? 8 notebooks for $20.24 (find the unit rate)
A.$2.53
B.$20.00
C.$253
D.$25.30

Respuesta :

violetalonso5 violetalonso5
  • 25-02-2021

Answer:

A. 2.53

Step-by-step explanation:

20.24/8

Answer Link

Otras preguntas

A load of mass 5kg is raised through a height of 2m. calculate the work done against (g=10mls)​
what does linguist dixon mean by its the clockwork of a language
Correct the two pronoun-related errors in this paragraph: By 1977, technology had developed to the extent that Dr. Paul MacCready successfully f
MATH HELP PLS THANK U
The mountains of northern India are caled ???
Type the correct answer in the box
Visible light that reaches the Earth from the Sun is known as white light. Which of the following statements about white light is true? A. White light is made
What’s the correct answer
43. How much force is needed to accelerate a 25-kg bowling ball at 2 m/a/?
a pyramid has a horizontal square base of 12cm. the vertex of the pyramid is 7cm vertically above the base. calculate, correct to one decimal place: (i) the l