christianflorek1427 christianflorek1427
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

You stopped on your way to basketball practice and bought four cans of fruit punch for $0.69 each. How much did you spend in all?

Respuesta :

thibi2807 thibi2807
  • 24-02-2021

Answer:

0.69 x 4= $2.76

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It was a school field trip, with four teachers and about thirty kids. Roy had purposely dropped to the rear of the line, and when the others weren't looking, h
5. is at the center of the universe, according to O'Brien.
identify the reactants of photosynthesis
the big five does not include
Leo wants to paint a mural that covers a wall with an area of 300 square feet. The height of the wall is 1/3 of its length. What is the length and the height of
What is the circle's circumference? The diameter of a circle is 6 millimetres.
which politics party is in 2022​
Mr. burns walks the 250 m from the office to room 270. If he makes the trip in 4.0 minutes, what is his average speed?
Reds and Yellow pigments were made from
What gave the Patriots a military advantage over the British during the Revolutionary War?