Dani bought a total of 8 pounds of peanuts and cashews. Peanuts, p, cost $2 per pound and cashews, c, cost $5 per pound. The total amount Dani spent on the peanuts and cashews was $25. Which system of equations could be solved to find how many pounds of peanuts Dani bought? A {2p + 5c = 25 P+c= 8