parkselias898 parkselias898
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Milk costs $3.48 a gallon. Mrs. smith bought 6 gallons of milk. How much will the milk cost

Respuesta :

vincentchen2022 vincentchen2022
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

do 3.48 x 6

Answer Link
tizer2007 tizer2007
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Name the following compound: CH3 - CH₂ - CH₂ - CH₂ - OH
y=2x^2-8x+2 what is the vertex of this equation
help please and thank you Which thesis statement is specific and focused?: 1-the wolfs diet consists of eating a number of things, including elk, deer, moose an
Does someone know the answer to this?
1. ¿Dónde está Rubén? 2. ¿Qué piensan hacer por la tarde él y sus amigos? 3. ¿Qué quiere hacer Rubén? 4. ¿Qué van a hacer este fin de semana? 5. ¿Adónde va a es
A universal element, person, object, or situation that recurs across literature and life is called
If x = 3 and y=-2 then -2xy⁴ is?​
5. Why does temperature go down when you remove CO2?
4. In a women's professional tennis tournament, the money a player wins depends on her finishing place in the standings The first-place finisher wins half of $1
ILL MARK BRAINLIEST IF CORRECT!!! WALTER (Bitterly) Now ain’t that fine! You just got your mother’s interest at heart, ain’t you, girl? You such a nice girl—but