doodoobrainforr
doodoobrainforr doodoobrainforr
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help asap!!!!!!!!!

Please help asap class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2021

Answer:

The unit price per apple is $0.50

Step-by-step explanation:

If there is a total of 12 apples priced at $6, you can do 6 / 12 to find how much each apple costs individually.

6 / 12 = 0.5

Therefore, each apple costs 50 cents, or $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

You should avoid the overuse of exclamation points because you'll appear to be A. shouting at the reader. B. showing off. C. exhibiting bias. D. creating confus
A horizontal force of 200N is applied to a 55kg cart across a 10m level surface. If the cart accelerates at 2.0m/s^2, then what is the work done by the force o
What is 50/100 in decimal
is adding food coloring and oil into water is it a chemical or physical change?
"To revise and make corrections" is to A. edit. B. change. C. correct. D. proofread
A coin is tossed 20 times. It lands heads 4 times. Compare the experimental probability to its theoretical probability. It the probabilities are not close, expl
Help solve this picture
I need to know the steps to do two step equations
which five major colonial cities were occupied by the British
Help solve this picture