adorableprincess adorableprincess
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2.5 pounds of grapes cost 2.25 dollars what is the cost per pound

Respuesta :

lekhaivan07 lekhaivan07
  • 23-02-2021
I think it’s 0.9 dollars
Answer Link

Otras preguntas

The ratio of the number of hippos to the number of crocodiles at a watering hole is 4:3. 1 pts Draw a double number line diagram that would show the number of
Do you think employers have a right to take away an employee or associates phone upon entering their premises? Does this have a positive or negative impact on e
Which statement best describes comparative and descriptive investigations?
The asset account office supplies has a balance of $2,000 at the beginning of the year. The amount on hand at the end of the year is $1,250. The company has cal
Develop a point-by-point outline for the passage “E-Books or Print Books? That Is the Question.” Write your outline in the space below.
f(x) = (x + 2)² - 3, x ≥ −2 find the inverse of each function algebraically. graph the function and it’s inverse. determine whether the inverse is a function.
Find the sum of the sequence. 31 +32 +33 +34 +...+122 What is the sum? Please show work.
Analyzing a Character The huntsman was just passing the house, and thought to Which statement is the best analysis of the huntsman, himself: "How the old woman
Mya and her mom like to go to the park on Saturday afternoons in the summer. Mya’s mom always tells her to go and roll down the windows on the car a few minutes
écrire un poème en vers à la manière de Heredia