hellokittyob
hellokittyob hellokittyob
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework class=

Respuesta :

sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 22-02-2021

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

Simple, if he sold 16 pretzels, and each one costs $1.25, then multiply the cost by how many:

16X1.25=20

So he got $20

I hope this helps!

Answer Link
AASESH
AASESH AASESH
  • 21-08-2021

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

325 divided by 6344 what is the answer
What number best completes both equations
Why is knowledge of first aid and emergency practices important for health science professionals?
"EXPLAIN PLEASE" Which equation does the graph below represent
PLEASE CHECK AND SEE IF I'M CORRECT!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!!
What is the distance between –3 and 2 on the number line?A: –5 B:–1 C:1 D:5
Why might the ideals of the enlightenment appeal to the colonists?
What is the value of this expression 1/4^−3?
the speed of a 5kg object that fell from the rest of the total distance of 100 meters ( assume no air resistance ) and g=10m/s^2)
Serves as most of the Georgia-South Carolina boundary · Forms Lake Hartwell in eastern Georgia · Lies in the Piedmont and Coastal Plain regions. These are all