nakiya49 nakiya49
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Walmart, ground beef sells for $3.75 per pound. How much would it cost to buy 4.25 pounds of chicken?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

15.9 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 3.75 by 4.25

Answer Link
lorene1202
lorene1202 lorene1202
  • 22-02-2021

Answer:

15.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the price of an item has been reduced by 5%. the original price was $60. what is the price for the item now
What are the main shapes in paintings?
Hayden has 6 rolls of dimes. There are 50 dimes in each roll. How many dimes does he have altogether
Which term refers to markings on a map that run in an north and south direction and measure distance east and west of the prime meridian?
Who is the most "fit"? a. a professional athlete (eight digit income) who is good health but unmarried and has no children. b. a foster parent (modest income) w
I painted my face I stole up. Now you eat all of you I
Is 0.398 a whole number, interger, rational number, irrational number, or a real number
Consider the following ordered pairs that represent a relation. {(–4, –7), (0, 6), (5, –3), (5, 2)} What can be concluded of the domain and range for this relat
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! What is the name of the part of the graph labeled 7?
The converse of the statement “If it is a circle, then it is not a polygon” is true