lillimeans13 lillimeans13
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Janelle bought milk and bread. Including
tax, the milk cost $2.68 and the bread
cost $3.42. How much did Janelle spend?

Respuesta :

Kylleo
Kylleo Kylleo
  • 27-01-2021

Answer:

$6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The family of solutions to the differential equation y ′ = −4xy3 is y = 1 √ C + 4x2 . Find the solution that satisfies the initial condition y(−2) = 4. 1. y =
Describe how diffusion and osmosis move substances through a plant. Must have two examples.​
3 ways how you as a child would deal with the negative impact of divorce
A running time for movie a is 34 minutes more than twice the running time for movie b. If the running time for movie a is subtracted from triple the running tim
Beth and Billy are biking to their friend Bernie's house. After 1 mile, Beth and Billy have traveled 4/5 of the total distance to Bernie's house.How much farthe
You can expect to see ________. it's for drivers ed. A. STOP signs or traffic lights on highways B. only traffic lights on highways C. only STOP signs on hi
The length of a rectangle is 3 yd less than twice the width, and the area of the rectangle is 65 yd2. Find the dimensions of the rectangle.
PLZ ANSWER The lens shown in the diagram causes the light rays entering the lens to spread out. Which of the following statements describe an application BEST s
Which are equivalent ratios to 1:5? Check all that are true. 4:16 2:10 3:18 4:22 3:15 0 Game Bonus Identify equivalent
what is the velocity baseball field to school