kaylei65
kaylei65 kaylei65
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

2. Leon bought 4 granola bars for $2. The
expression 4x = 2 represents his purchase.
How much did each granola bar cost?
A. $8
B. $6
C. $2
D. $0.50
Please help I’m taking a test

Respuesta :

u8tmf32v2y
u8tmf32v2y u8tmf32v2y
  • 26-01-2021
The answer is D

Explanation

.50x4=2
Answer Link

Otras preguntas

apakah keunikan amalan sikap menghormati agama dan budaya pelbagai kaum yang diamalkan di negara kita.​
in a library,30% books are fiction.what percentage are non fiction.if their are 50000 books in the library how many are fiction​
“lost illusions” main point of the story is?
Write merit and demerits of peer group about 450 words
MARKING AS BRAINLIST PLEASE HELP!!
Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words.What is the inverse of this function?f(x=-½√x+3, x≥-3f^-1(x)=__x²-__, for x ≤__​
do you have Law for life book
which situation represents causation rather than correlation?
If f(x) = -x² + 3x + 5 and g(x) = x² + 2x, which graph shows the graph of (f+g)(x)? 864-2 Du 6 4 24 -2 4 99 99 -8 ← HE ← 00 2 68x
a dog has a 20 ft leash attached to the corner where a garage and a fence meet. the arc the leash makes is 55.8 ft what is the measure of the angle delta betwee