haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

Lee y escoge la opción correcta. Read and choose the right option. ¡Hola, amigos! Soy Raúl, de España. En España we begin the school year en septiembre and our
What type of flooring should a kitchen and dining area in a retirement home have
Caleb is playing a word game with his father who likes to make up random words. If Caleb's father only makes up six letter words that have 2 vowels and no repea
The author of my brothers keeper emphasizes Jamie is conflict by?
What do you call a person that cares about their image/people’s impression on them? Thanks!
How to solve3|8x|+8=80
a number multiplied by -7, subtracted drom the sum of 7 and five times athe number
I only need help with these 4 Latin translations please! 6. Ulixes consilium capit! 7. Ulixes ceram in auribus nautarum ponit. 8. Nautae Ulixem ad malum (mast
Which land form would people least likely to settle near Rain forest Dessert River Ocean
In a horror movie ,bugs were enlarged on a scale of 1:325.If a bug was originally 1 1\2 inches long how long will the bug be once it is enlarged for the movie