klowe4811
klowe4811 klowe4811
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

if pear cost 1.95 per pound how much would to pounds cost plz answer back thank you and god bless you.

Respuesta :

rex12342 rex12342
  • 26-01-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

please give me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Identify the subject in each sentence. Jamal and Mikey like to go to the beach. They enjoy swimming in the warm ocean water.
A sample of n = 25 observations from a normal population is drawn. the population mean is 100 and the population (known) standard deviation is 20. find the prob
what happened in Spain before Francisco Franco started a civil war there?
What kind of effect did the forced removal of the Cherokee from their land have on them?
John, a supervisor at the local factory, receives frequent requests from workers on how to fix the machine they use. What should John do? A. John should tel
Which of the galaxies below is called a barred spiral galaxy
____ immunity results when antibodies produced in another animal are introduced into your body.
ha habido un ____ en la costa del atlantico y la vida marina de esa zona esta en peligro. la ___ va a costar millones de dolares
What does Gandhi mean that his public life in South Africa began in "troubled weather"?
According to MLA guidelines, which of these best paraphrases the following sentence from the paragraph? Indiana Jones's adventures and personality have made him