99060877
99060877 99060877
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

plz help its 7th grade math
16 donuts cost $15.75. What is the price per donut? Round to the nearest cent.

Respuesta :

kantutantayaks
kantutantayaks kantutantayaks
  • 26-01-2021

627282638392926392928373

Answer Link
alexis3212 alexis3212
  • 26-01-2021
0.98 cents each I think
Answer Link

Otras preguntas

4x+8y=20 -4x+2y= -30
1. Your new designer chair has an S-shaped tubular metal frame that behaves just like a spring. When your friend, who weighs 600 N, sits on the chair, it bends
What is the value 1 in 8,123476?
You are visiting your sister, who has 4-year-old twins. They ask if they can have some milk and you are pouring it for them. One glass you choose is tall and th
Whats does deice mean? PlZ Help
4. Find each quotient. a.18/-3 b.-5/-1 c.24/-6 d.
Which expression is equivalent to 178-10+ 3(25+ 1)2 235-9 235-7 115-7 115-9 o
1. Where did World War I first begin?
help Find the slope of the line that passes through the points (4, 10) and (2, 10) Question 4 options: undefined 1 -1 0
GUYS THIS IS IMPORTANT!! Please help me with this!! Thank you in advance. 15 points