uibefluwbhv
uibefluwbhv uibefluwbhv
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP ASAP ASAP HELP

PLZ HELP ASAP ASAP HELP class=

Respuesta :

delaneychase91
delaneychase91 delaneychase91
  • 25-01-2021

Answer:

store b.

Step-by-step explanation:

you have to figure out how much one led bulb costs so you take the pack cost and divide it by how many bulbs are in it.

Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following scenarios accurately describes a condition in which resonance can occur? A. A column of air has a height equal to 1⁄8 of the
Finish this sentence so that it makes sense to the vocab used: Going to bed at a later hour to cure insomnia seems counterintuitive because... and The bank dep
The width of a soccer goal 7m how wide is the goal in centimeter
What type of biologist most often does work in indoor laboratories?
Sergei considers the goldfish to be his friend. What details in the story reveal their conflict with each other? Can their relationship truly be called a friend
This social science studies how people are adapting to the technological changes in the modern world
Which of these situations would not potentially involve a prison sentence under federal law?
One important difference between the Nile River Valley and Mesopotamia was A) the Nile was the center of all major religious ceremonies in Egypt, but Mesopota
What is the approximate distance Homo erectus traveled as they migrated from Ubeidiya, Israel, to Lantina, China?
Alcohol ___ judgement, muscle coordination, peripheral vision, night vision, and complex reaction time