uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

Graciela is a high school student who passed up the immediate rewards of socializing with friends after school each day in order to attend swim practice. At the
Which of the following quadrilaterals have diagnals that are always perpendicular to each other
Find the absolute maximum and absolute minimum values, if any, of the function. (If an answer does not exist, enter DNE.)f(x) = x2 − x − 5 on [0, 5]
Se tiene la sucesión 3, 8, 13, 18, 23 … ¿Cuáles son los siguientes dos términos y cuál es la regla general?
Over what interval is the function in this graph increasing?
A summary of selected ledger accounts appears as follows for Alberto's Plumbing Services for the current calendar year-end. Alberto, Capital 12/31 Clos. 7,958 1
jos3ph has 16 meters of rope he wants to cut pieces of rope that are 0.2meters long how many prices can be cut A 3.2B8C32D80​
what does perspectives mean
What are the odds against choosing a red marble from a bag that contains two blue marbles, one green marble, seven white marbles, and four red marbles?
Investors in the bond market require a return of 8.6 percent on a 10-year bond issued by Dell Industries. That means, they require to be able to earn on average