jshshhshshshajah jshshhshshshajah
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of gummie bears cost $8.97.
What will one pound cost?

Respuesta :

rjeifsdlkx
rjeifsdlkx rjeifsdlkx
  • 22-01-2021

Answer:

2.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

One of the most ethically sensitive components of counselor training that has generated considerable debate is Group of answer choices
poet: verses:: A. Cooper: shoes B. cobbler: hats C. novelist D. cartographer: maps
Please help asap!! Eliza loves Christmas, and has seen the play and movie of Dickens "A Christmas Carol" many times. Now, her teacher has asked her to prepare
What is the solution to this system of equations x-2 y=15 2x+4y=-18
What is the energy of a photon emitted with a wavelength of 448 nm?
what is the best fuse for 1000 w heater?a)3Ab)4Ac)5Ad)11A​
You are using earned value analysis to track your project's progress. In your project, earned value is higher than planned value. That means the project is ____
Student A had to write a persuasive essay about the use of computers for school/homework. Which of the following is an example of a claim the student might make
A machine has a cost of $15,000, an estimated residual value of $3,000, and an estimated useful life of four years. The machine is being depreciated on a straig
A single die is rolled twice. Find the probability of getting a 1 the first time and a 5 the second time. Express the probability as a simplified fraction.