tobydillan8 tobydillan8
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit price of 2 pounds of flour that costs $1.35?

Respuesta :

Zebugsbunny Zebugsbunny
  • 22-01-2021

Answer:

0.675

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mary earns $5 per hour as a waitress. Last week she took home her regular earnings of $5 per hour plus $186 in tips for a total of $291. How many hours did Mary
What is the mass of 3.0 x 10^23 atoms of neon
The speaker says above, "My outside looks cool/My insides are blue." Identify the poetic device used in the bold portion of the lyrics and explain what the lyri
French!! ---------------- What is the opposite of "ci". non là le la Decide if this statement is correct or incorrect. "Faire des haltères" means to halt someon
20. What is the equation of the line that passes through the points (–2, 2) and (0, 5)? A. y = x + 5 B. y = x – 5 C. y = –3/2x + 5 D. y = 3/2x +
Read this excerpt from “hope,despair,and memory” by Elie Wiesel and answer the question
If you have $19 and you spend $6 on baseball tickets, what fraction of your money did you spend?
topographic maps are used to:​
help me plz do all of them plz Namibia was a German colony conquered by a neighbor during World War I and not freed until 1990. True False Between the 1400s an
how you u solve this equation step by step?