lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

How does vinegar affect the growth of a plant?
125 thousandths = 1 tenth _______________ thousandths
list 10 processes that occur while an organism is alive, but cease when it is dead.
A water molecule gains enough energy to enter the gas phase is chemical or physical?why?
Iron is a solid, grey metal. Oxygen is a colorless gas. When iron and oxygen chemically combine , rust is made. Rust has a reddish brown color. Why does rust di
how do you do scientific notation? what is 1.20 x 10 to the 3rd power
list 10 processes that occur while an organism is alive, but cease when it is dead.
What was Ramses the second leadership style
in 5.074 the digit 5 stands for _____________
what is the equivalent of 1/50 : fraction , in decimal form